Aktualności

Kategorie

PESTEL w skalowaniu międzynarodowym

„Rozpoznanie terenu przed przystąpieniem do ataku – jak dobrze wybrać rynek docelowy?”
Artykuł poświęcony zastosowaniu metody PESTEL w ocenie możliwości skalowania zagranicznego, opublikowany w portalu „Marketing i Biznes”.

Raportowanie ESG
Raportowanie ESG

„Raportowanie zrównoważonego rozwoju – korzyść i obowiązek liderów”
Artykuł poświęcony raportowaniu ESG i nowej Dyrektywie UE CSRD, opublikowany w nr 4(48)/2022 magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Przyczyny upadku startupów
Przyczyny upadku startupów

„Traktat o trudnej sztuce nauki na błędach”
Artykuł poświęcony przyczynom upadków przedsięwzięć startupowych, opublikowany w nr 5(43)/2021 magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Analiza odchyleń od budżetu
Analiza odchyleń od budżetu

„Mądrość niewykonania planu. Analiza odchyleń śniadaniem mistrzów”
Artykuł poświęcony metodom liczenia i analizowania odchyleń budżetowych, opublikowany w nr 4(42)/2021 magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Ocena projektów inwestycyjnych
Wielowymiarowa ocena projektów inwestycyjnych (część 1)

„Wielowymiarowa ocena projektów inwestycyjnych – jak połączyć perspektywę finansową i niefinansową, aby dobrze alokować zasoby”
Artykuł poświęcony studium adekwatności, wykonalności i akceptowalności projektów inwestycyjnych, opublikowany w nr 1(33)/2020 magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Poznaj mnie

Bartosz Gayer
Jestem dyrektorem finansowym z ponad 20-letnim doświadczeniem. Pracowałem dla międzynarodowych firm m.in. w branży FMCG, usługowej, sprzedaży bezpośredniej i IT. Posiadam międzynarodowy certyfikat z rachunkowości zarządczej CGMA i jestem członkiem stowarzyszenia AICPA/CIMA. Doradzam zarządom oraz właścicielom firm w roli konsultanta i zewnętrznego dyrektora finansowego. Jestem także wykładowcą i trenerem biznesu, mającym na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów i wystąpień publicznych z zakresu finansów i controllingu oraz opiekunem merytorycznym Klubu CFO ICAN Institute.
Masz jakieś pytania?